آخرین مطالب وبلاگ live-chat-up-arrow live-chat-down-arrow

پذیره نویسی اوراق اجاره سهام ش ...

گروه خدمات بازار سرمایه الگوریتم با مشارکت در تأمي ...

وضعیت عملکردی صندوق سرمایه گذا ...

سبدگردان الگوریتم در سال 1399 اقدام به تاسیس دو ص ...

پذیره نویسی بزرگترین صندوق جسو ...

گسترش فعالیت کسب وکارهای نوپا در چند سال اخیر در ا ...

وبلاگ الگوریتم

عنوان گزارش:
شرکت پتروشیمی قائد بصیر واقع در گلپایگان یکی از تولید کنندگان گرانول ABS در ایران است.

فعالیت اصلی این شرکت تولید و فروش محصولات پلیمری و شیمیایی می‌باشد ، حدود 70 درصد از بازار ABS ایران توسط این شرکت تامین می‌شود. از رقبای آن میتوان به شرکت پتروشیمی تبریز اشاره کرد. محصول این شرکت در دو نوع بی رنگ و رنگی تولید می‌شود. با توجه به نقش مهم این شرکت در فروش داخلی محصول ABS، اغلب نرخ فروش داخلی محصول از نرخ صادراتی آن بالاتر می‌باشد. این محصول در تولید لوازم خانگی به دلیل خواص و ویژگی های منحصر به فرد و قیمت مناسب مورد استفاده قرار می‌گیرد. ظرفیت اسمی این محصول 30،000 تن و میانگین )ظرفیت عملی 5 سال گذشته( 35،508 تن می‌باشد میزان تولید واقعی محصول در شیش ماهه نخست سال در مقایسه با دوره مشابه قبلی کاهش داشته است که این کاهش تولید ناشی از اورهال شرکت بوده است. میزان تناژ تولید برای سال 1400 ، 36،000 تن پیش بینی شده است. مبلغ فروش محصول در شش ماهه ابتدای سال 1400 به نسبت دوره مشابه سال 1399 افزایش داشته است.

قیمت های مصوب فروش محصولات توسط کمسیون فروش و با توجه به سیاست های شرکت تعیین می‌شود. مواد اولیه داخلی این شرکت استايرن مونومر و بوتادین می‌باشد که استایرن مونومر از پتروشیمی پارس و بوتادین از پتروشیمی جم ، امیر کبیر و تبریز تامین می‌شود، همچنین اکريلونيتریل ماده اولیه وارداتی این شرکت می‌باشد. تغییر در نرخ مواد اولیه این شرکت در قیمت محصول و میزان سود تاثیر زیادی خواهد داشت.

این شرکت به منظور بهبود ساختار مالی خود اقدام به افزایش سرمایه نموده است که درصورت موافقت سازمان سرمایه این شرکت از 50 میلیارد تومان به 246 میلیارد تومان خواهد رسید.

ضریب مصرف مواد اولیه در تولید هر تن ABS برای نیمه دوم سال مشابه شش ماهه اول سال 1400 در نظر گرفته شده است.

میزان درآمد شرکت از ابتدای سال مالی تا انتهای آبان ماه 1،600 میلیارد تومان می‌باشد و همچنین این شرکت در اذر ماه درآمد 202 میلیارد تومانی داشته است. نرخ مالیات نیز طبق لایحه بودجه برای شرکت های تولیدی در سال بعد 5 درصد کمتر از نرخ فعلی می‌باشد.

نرخ دلار نیما 25،000 تومان و تورم 20% برای نیمه دوم سال پیش بینی شده و با توجه به سایر مفروضات سود هر سهم برای نیمه دوم سال، 10،661 ریال و برای سال بعد ، 22،772 ریال پیش بینی شده است.


دسته‌بندی: 
نوع گزارش: 
کلمات کلیدی: