آخرین مطالب وبلاگ live-chat-up-arrow live-chat-down-arrow

وضعیت عملکردی صندوق سرمایه گذا ...

سبدگردان الگوریتم در سال 1399 اقدام به تاسیس دو ص ...

پذیره نویسی بزرگترین صندوق جسو ...

گسترش فعالیت کسب وکارهای نوپا در چند سال اخیر در ا ...

آغاز پذیره‌‌نویسی صندوق سرمایه ...

آرش آقاقلیزاده، مدیر عامل سبدگردان الگوریتم از محص ...

وبلاگ الگوریتم

سهامداران بلندمدت سرمایه‌گذاری کنند


کارشناس ارشد تحلیل بازار شرکت سبدگردان الگوریتم با عنوان اینکه بازار از تحلیل بنیادی خاصی پیروی نمی‌کند گفت: آنچه مسلم است در بلندمدت بازار سرمایه بازده بیشتری نسبت به بازارهای موازی خواهد داشت اما در کوتاه‌مدت به نظر می‌رسد تا پس از انتخابات آمریکا نمی‌توان بازار شارپی را انتظار داشت.
امیر سیرانی در خصوص دلایل ریزش‌های اخیر و پیش‌بینی بازار در آینده اظهار کرد: بازار از تحلیل بنیادی خاصی پیروی نکرده و ریزش‌ها تحت تأثیر گروه‌هایی صورت گرفته که بیشترین ارزش را داشته‌اند.
وی در ادامه افزود: باید توجه داشت که بازار نسبت به شاخصه‌های مؤثر در تغییرات شاخص رفتار معکوس داشته و علی‌رغم آنکه دلار با روند افزایشی همراه بوده بازهم شاهد سقوط شاخص بوده‌ایم که نشان‌دهنده عدم برخورد تحلیلی سرمایه‌گذاران با عوامل و شاخصه‌های مؤثر بوده است.
سیرانی ادامه داد: از سوی دیگر کامودیتی‌ها در پی انتشار اخبار تولید واکسن کرونا در بازارهای جهانی با استقبال مواجه شده که بازهم این رفتار مثبت در بازار داخلی تأثیری نداشته است و همچنان شاخص به سقوط خود ادامه داده است.
این کارشناس بازار سرمایه با تأکید بر اینکه دلیل این رفتار چندان از تحلیل مشخصی برخوردار نیست گفت: در پی اختلافات نهادهای دولتی پیرامون دارا دوم جو بی‌اعتمادی در بازار حاکم شده و نگرانی سهامداران از زیان سنگین باعث شکل‌گیری صف‌های فروش در پالایشی‌ها شد که این روند به سایر گروه‌های نیز تسری یافت. اگرچه در این میان سیاست‌گذار تلاش کرد با ابزارهای حمایتی جو بی‌اعتمادی را برطرف کند اما عدم اجرا وعده‌های حمایتی به افزایش ریزش‌ها دامن زد.
وی در پاسخ به اینکه بسیاری از کارشناسان ریزش بازار تا بعد از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را دور از ذهن عنوان می‌کردند، این در حالی است که باوجود تغییر نظرسنجی‌ها به نفع ترامپ بازار با ریزش مواجه شده است گفت: همه عوامل ریسک سیستماتیک مربوط به انتخابات آمریکا نبود و باوجوداینکه ترامپ در نظرسنجی‌ها به رقیب نزدیک شده بازهم بازار با افت مواجه شد که نشان‌دهنده تأثیرپذیری بازار فارغ از تحلیل‌های بنیادی بوده است .
کارشناس ارشد تحلیل بازار شرکت سبدگردان الگوریتم در خصوص پیش‌بینی آینده بازار گفت: آنچه مسلم است در بلندمدت بازار سرمایه بازده بیشتری نسبت به بازارهای موازی خواهد داشت اما در کوتاه‌مدت باوجودی که خیلی از حقوقی‌ها از سهم‌های خود حمایت کردند بازهم نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی ارائه کرد. اگرچه که به نظر می‌رسد تا پس از انتخابات آمریکا نمی‌توان بازار شارپی را انتظار داشت.

نظرات

درج نظر