آخرین مطالب وبلاگ live-chat-up-arrow live-chat-down-arrow

پذیره نویسی اوراق اجاره سهام ش ...

گروه خدمات بازار سرمایه الگوریتم با مشارکت در تأمي ...

وضعیت عملکردی صندوق سرمایه گذا ...

سبدگردان الگوریتم در سال 1399 اقدام به تاسیس دو ص ...

پذیره نویسی بزرگترین صندوق جسو ...

گسترش فعالیت کسب وکارهای نوپا در چند سال اخیر در ا ...

وبلاگ الگوریتم

تبدیل سرمایه‌های خرد به کلان مزیت صندوق‌های سرمایه‌گذار


بازار سرمایه پس از چند روز اصلاح و نوسانات منفی بالاخره هفته خود را با رشد آغاز کرد به گونه‌ای ‌که تحت تأثیر نمادهای پالایشی، به‌عنوان لیدرهای بازار که بیشترین ارزش معاملات را ثبت کرده بودند با رشد ۵۸ هزار واحدی مواجه شد و دریک قدمی کانال دو میلیون واحدی قرار گرفت.
مائده تاج مزینانی تحلیلگر ارشد شرکت سبدگردان الگوریتم، در رابطه با وضعیت بازار سرمایه می‌گوید: با توجه به اصلاحات هفته گذشته و در حالیکه شاخص، در هفته جدید با رشد آغاز شده به نظر می‌رسد رالی پر صعودی را در شاخص شاهد نخواهیم بود و بازار با احتیاط بیشتر برای ماندن در بازه دو میلیون واحدی تلاش می‌کند.
وی با عنوان اینکه افزایش معاملات در این سطح باعث تقویت روند حرکتی شاخص می‌شود گفت: به نظر می‌رسد در بلند مدت شاهد صعود در بازار سرمایه باشیم.
تاج مزینانی با تأکید بر اینکه انتظار درآمدی و سود در افراد متفاوت است گفت: بر همین اساس ریسک‌پذیری آن‌ها متفاوت بوده و متناسب با این شاخصه نسبت به تعیین محل سرمایه‌گذاری اقدام می‌کنند، بنابراین با توجه به اینکه سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها سرمایه‌گذاری به‌صورت جمعی بوده و امکان حضور سرمایه‌های خرد و کلان با کمترین میزان ریسک فراهم است این صندوق‌ها می‌تواند بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاران محسوب شود.
وی در خصوص دیگر مزایای صندوق‌های سرمایه‌گذاری گفت: صندوق‌های درآمد ثابت، به‌واسطه تمرکز بر روی اوراق با درآمد ثابت و سپرده‌های بانکی و همچنین مدیریت دارایی‌ها از سوی متخصصان و تحلیلگران بازار، با درصد ریسکی کمتری همراه بوده و ضمن ارائه شفافیت اطلاعاتی و بازده مناسب محل امنی برای سرمایه‌گذاری خواهد بود.
این تحلیلگر ارشد بازار سرمایه با عنوان اینکه تبدیل سرمایه‌های خرد به سرمایه‌های کلان از مزیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری به شمار می‌رود گفت:
به دلیل اینکه چیدمان پرتفوی بهینه، تحلیل ها و گردآوری اطلاعات برای کل سرمایه‌های صندوق صورت می‌گیرد، زمینه کاهش هزینه‌های سرمایه‌گذاری را نیز فراهم می‌آورد؛ ضمن آنکه صندوق‌ها از قدرت نقد شوندگی بالایی برخوردار بوده و سرمایه‌گذاران می‌توانند با سرعت مناسبی سرمایه خود را دریافت کنند.
این کارشناس ادامه داد: بسیاری از صندوق‌ها مانند صندوق مشترک خوارزمی ضامن نقد شوندگی دارند و این موضوع برای سرمایه گذاران در بازار بسیار حائز اهمیت است.
تاج در خصوص سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها، در مقایسه با اوراق با درآمد ثابت گفت: با توجه به تورم بالا، منطقی و عقلایی نیست که تمام سرمایه‌های افراد روی اوراق با درآمد ثابت سرمایه‌گذاری شوند، چرا که تناسبی بین نرخ سود اوراق با درآمد ثابت و تورم نیست و در شرایط تورمی بهتر است که سرمایه‌گذاران، بخشی از سرمایه‌های خود را طریق صندوق‌ها در سهام سرمایه‌گذاری کنند.

نظرات

درج نظر