آخرین مطالب وبلاگ live-chat-up-arrow live-chat-down-arrow

وضعیت عملکردی صندوق سرمایه گذا ...

سبدگردان الگوریتم در سال 1399 اقدام به تاسیس دو ص ...

پذیره نویسی بزرگترین صندوق جسو ...

گسترش فعالیت کسب وکارهای نوپا در چند سال اخیر در ا ...

آغاز پذیره‌‌نویسی صندوق سرمایه ...

آرش آقاقلیزاده، مدیر عامل سبدگردان الگوریتم از محص ...

وبلاگ الگوریتم

600 درصد بازدهی فقط در یک سال در صندوق مشترک خوارزمی


با افزایش استقبال از بازار سرمایه، سرمایه‌‌‌گذاری در بورس هم اکنون به یکی از مهم‌‌‌ترین رفتارهای اقتصادی جامعه مبدل شده است. موضوعی که فارغ از برخی تخلفات و سودجویی‌‌‌هایی که غالبا از سوی افراد و یا شرکت‌‌‌های فاقد اعتبار و در راستای جذب نقدینگی صورت می‌‌‌گیرد، می‌‌‌تواند باعث محقق شدن بازدهی مناسب برای سرمایه‌‌‌گذاران گردد. شرکت‌‌‌های سبدگردان دارای مجوز رسمی از سازمان بورس و اوراق بهادار تهران و از مراجع تحت نظارت این سازمان می‌‌‌باشند که وظیفه سرمایه‌‌‌گذاری در بورس و سایر بازارهای مالی را برای صاحبان سرمایه برعهده دارند.
در این رابطه سبدگردان الگوریتم یکی از شرکت‌‌‌های مطرح در بازار سرمایه است که خدمات خود را برای سرمایه‌‌‌گذاران حقیقی و حقوقی در دو بخش مختلف ارائه می‌‌‌دهد. خدمات مبتنی بر سبدگردان اختصاصی که در واقع برای سرمایه‌‌‌گذاران با هدف مالی خاص در نظر گرفته شده و علاوه بر سرمایه‌‌‌گذاری و مدیریت دارایی در سهام شرکت‌‌‌ها، نسبت به خرید اوراق سرمایه‌‌‌گذاری ثابت و اوراق سکه نیز با توجه به نیاز سرمایه‌‌‌گذار اقدام می‌‌‌نماید.
علاوه بر سبدگردانی اختصاصی، امکان سرمایه گذاری در صندوق‌‌‌های سرمایه‌‌‌گذاری نیز وجود دارد که به دو بخش صندوق درآمد ثابت دارا الگوریتم و صندوق در سهام مشترک خوارزمی تقسیم می‌‌‌شوند. نکته حائز اهمیت در صندوق‌‌‌ها، نبود محدودیت به لحاظ میزان سرمایه‌‌‌گذاری و کارمزد پایین آنها می‌‌‌باشد به طوریکه با هر میزان سرمایه، امکان سرمایه‌‌‌گذاری در آنها وجود دارد. در این رابطه بررسی‌‌‌ها نشان می دهد صندوق درآمد ثابت دارا الگوریتم، بیشتر برای متقاضیانی مناسب است که تمایلی به پذیرش ریسک بازار سرمایه ندارند و به نوعی از این طریق تمایل دارند سودی بیش از نرخ سود بانکی از سپرده خود به دست آورند. نکته حائز اهمیت در مورد صندوق دارا الگوریتم که با نماد "دارا" در بازار سرمایه معامله می شود و شما با داشتن حساب نزد هر کارگزاری می‌‌‌توانید این صندوق را خریداری نمایید. طبق سوابق این صندوق، میانگین سود محقق شده آن 28.5 درصد سالیانه می‌‌‌باشد که این میزان تفاوت چشمگیری با سود 18 درصد بانکی داشته است. اما در صندوق مشترک خوارزمی، سرمایه‌‌‌گذار با پذیرش حداقل ریسک ناشی از نوسانات بازار، اقدام به سرمایه‌‌‌گذاری کرده و از بازدهی صندوق بهره می‌‌‌برد که با توجه به بازدهی بیش از 600 درصدی صندوق مشترک خوارزمی در یک سال گذشته و همچنین ضمانت نقد شوندگی که در هر شرایطی در بازه زمانی 3 تا 7 روز کاری، نسبت به پرداخت سرمایه اقدام می‌‌‌کند قطعا می‌‌‌تواند محل مطمئنی برای صاحبان سرمایه باشد .
در حال حاضر هر واحد صندوق مشترک خوارزمی حدود هفت میلیون و دویست هزار تومان قیمت دارد که در مقایسه با مبلغ یک میلیون تومانی سال گذشته رشد بیش از هفت برابری داشته است. سرمایه گذاران برای خرید واحدهای این صندوق می توانند با مراجعه به سایت صندوق مراحل سرمایه گذاری در صندوق را به صورت آنلاین انجام دهند.

نظرات

درج نظر