آخرین مطالب وبلاگ live-chat-up-arrow live-chat-down-arrow

وضعیت عملکردی صندوق سرمایه گذا ...

سبدگردان الگوریتم در سال 1399 اقدام به تاسیس دو ص ...

پذیره نویسی بزرگترین صندوق جسو ...

گسترش فعالیت کسب وکارهای نوپا در چند سال اخیر در ا ...

آغاز پذیره‌‌نویسی صندوق سرمایه ...

آرش آقاقلیزاده، مدیر عامل سبدگردان الگوریتم از محص ...

وبلاگ الگوریتم

سهم های کوچک برگ برنده بورس


کارشناس ارشد شرکت سبدگردان الگوریتم پیش‌‌بینی کرد که شاخص بر پایه معاملات سهم‌‌های کوچک روند صعودی خود را ادامه دهد.
امیر سیرانی با اشاره به تاثیر رشد سریع سهم‌‌های ETF در سه ماه گذشته، گفت: این گروه به خاطر وابستگی به دولت، با استقبال مواجه شده‌‌اند و معامله‌‌گران برای مدت کوتاهی روی فاز اصلاح قدم برمی‌‌دارند که اصلاح از دیروز شروع شده است.
کارشناس ارشد شرکت سبدگردان اضافه کرد: در حالی که پیش‌‌بینی می‌‌شد که اقبال بازار به سمت اوراق شرکت‌‌های کوچک باشد اما این آینده‌‌نگری نقض شد و معامله‌‌گران رفتار متفاوتی از خود نشان دادند.
سیرانی رشد بی‌‌سابقه دلار را عامل مهمی در معاملات دانست و گفت: گران شدن دلار، بازار را به سمت شرکت‌‌هایی که درآمدهای بر پایه صادرات دارند،‌ هدایت کرد.
سیرانی توضیح داد: در حالی که بازار محاسبه کرده بود که سقف رشد قیمت سهم‌‌ها فتح شده اما تحت تاثیر محرک دلار، تورم انتظاری و... صف های فروش جمع و به صف خرید تبدیل شد و این گونه دوباره شاخص روند مثبت خود را شروع کرد.
وی ادامه داد: در این شرایط بازار ریسک سیستماتیک، رو به افزایش است و برای افرادی که روی درآمدهای بورسی حساب کرده‌‌اند، این ریسک‌‌ها می‌‌تواند، زیان‌‌های غیر قابل جبرانی را به دنبال داشته باشد.
سیرانی به سرمایه‌‌گذاران پیشنهاد داد: سهام و سبدشان را در اختیار صندوق‌‌های مشترک یا سبدگردان‌‌های اختصاصی که به صورت تخصصی روی دارایی سرمایه‌‌گذاران کار می‌‌کنند و می‌‌توانند در این دوران نوسانات، سود معقولی را نسبت به شاخص،‌ برای مشتریان‌‌شان تامین کنند.، قرار دهند.
سیرانی همچنین به آموزش فرهنگ سهامداری اشاره کرد و گفت: باید سرمایه گذاران بورس،‌ آموزش های لازم در مورد فرهنگ، علم و ریسک پذیری معامله در بورس را آموزش داد.
کارشناس ارشد بازار سرمایه در مورد تبلیغات صندوق‌‌های مختلف در بورس گفت: معامله گران باید در نظر داشته باشند که بورس بازاری دو طرفه و با سود و زیان عجین شده،‌ به همین دلیل سرمایه‌‌گذاران فقط برپایه تبلیغات برای سوددهی تصمیم نگیرند، چرا که ضرر و زیان هم در بورس وجود دارد.
وی روزهای آتی بورس را این گونه توصیف کرد: به واسطه اقبال از سهم‌‌های بزرگ، امروز آنها فاصله زیادی با سهم‌‌های کوچک دارند، قابل پیش‌‌بینی است که در روزهای آتی متعادل سازی در این خصوص صورت بگیرد و اقبال به سهم‌‌های کوچک با رشد شاخص همراه شود.

نظرات

درج نظر