آخرین مطالب وبلاگ live-chat-up-arrow live-chat-down-arrow

پذیره نویسی اوراق اجاره سهام ش ...

گروه خدمات بازار سرمایه الگوریتم با مشارکت در تأمي ...

وضعیت عملکردی صندوق سرمایه گذا ...

سبدگردان الگوریتم در سال 1399 اقدام به تاسیس دو ص ...

پذیره نویسی بزرگترین صندوق جسو ...

گسترش فعالیت کسب وکارهای نوپا در چند سال اخیر در ا ...

وبلاگ الگوریتم

هشدار، به هر کسی اعتماد نکنید !


سرمایه‌گذاران بورس مراقب سرمایه‌هایشان باشند و به همه اعتماد نکنند.
مدیر سرمایه‌گذاری سبدگردان الگوریتم هشدار داد که سرمایه‌گذاران مراقب باشند سرمایه‌هایشان را به دست نا اهل نسپارند.
بهمن اسماعیلی با اشاره به رشد چند ماهه اخیر بورس، با برشمردن نکات مثبت این امر به مردم هشدار داد که در انتخاب نهادهای سرمایه‌گذاری و معامله‌گری دربورس احتیاط، وسواس و کنکاش بیشتری به خرج دهند.
مدیر سرمایه‌گذاری شرکت سبد الگوریتم ادامه داد: ورود نقدینگی زیاد به بورس سرعت نقدشوندگی را افزایش می‌دهد و به عمق‌گیری بازار هم کمک می‌کند اما مردم باید توجه کنند که سرمایه شان را به چه کسی می سپارند، تا ضرری متحمل نشوند.
اسماعیلی از سرمایه‌گذاران خواست تا با دقت، تنها با شرکت‌ها و نهادهای دارای مجوز از نهاد ناظر کار کنند و در انتخاب آنها به موضوعاتی چون تضامین و استاندارها، توجه کنند تا ریسک کمتری را متوجه سرمایه خود کنند.
وی سرمایه‌گذاری در شرکتهای سبدگردان را راهکاری برای سرمایه‌گذاری ایمن در بورس دانست و گفت: شرکت‌های سرمایه‌گذاری از نهادهای ناظر مجوزهای خود را گرفته‌‌اند و بر همین اساس از تخصص و توانمندی لازم برای مدیریت سرمایه برخوردارند.
اسماعیلی در مورد روند معاملات هفته پیش گفت: بازار از اواسط هفته به دو بخش تقسیم شد سهم های که به دلیل مشارکت در ETF ها جذاب بودند و نمادهای که خارج از این موضوع در بازار معامله شدند. نمادهای ارزنده بازار هم تحت تاثیر اصلاح شاخص، اصلاحات فرسایشی داشتند که این اصلاحات در روزهای انتهای بازار، جذابیت قیمتی را در این نمادها به وجود آورد که باعث جذب خریداران بالقوه شد.
مدیر سرمایه گذاری شرکت سبدگردان الگوریتم پیش بینی کرد: نوسان دلار، این انتظار را به وجود آورده که جذابیت بازار سرمایه همچنان حفظ شود و سهم‌های که وابسته به نرخ ارز هستند هم با اقبال بازار مواجه شوند.
اسماعیلی اضافه کرد: ارز بین 23 تا 24 هزار تومان قیمت می خورد که باعث شده انتظار تغییر سرمایه‌گذاری یا اصلاحات در برخی از سهم‌ها که به دلار وابستگی دارند، بیش از گذشته قوت بگیرد. بالا رفتن دلار، شرکت‌های ارز محور و صادراتی را بیش از گذشته جذاب کرده و این موضوع باعث ادامه روند جذب سرمایه‌گذار و رونق بازار سرمایه می‌شود.
مدیر سرمایه‌گذاری شرکت سبدگردان الگوریتم در مورد صف های فروش برخی از ETF ها هم گفت: برخی از سهم‌های که دلیل بنیادی برای افزایش ارزش آنها نبود با صف فروش و افت قیمت مواجه شدند ودر روزهای پایانی هفته، اصلاح قیمت و صف فروش آنها بیشتر شد به نوعی که صف های فروش آنها در پایان هفته قفل شد.
وی در انتها با اشاره به ورود پول و روند رو به رشد شاخص گفت: طبق پیش بینی‌ها، روند شاخص نمی‌تواند برای مدت طولانی مثبت باشد در روند طبیعی باید احتمال اصلاح شاخص را داشت.

نظرات

درج نظر