آخرین مطالب وبلاگ live-chat-up-arrow live-chat-down-arrow

پذیره نویسی اوراق اجاره سهام ش ...

گروه خدمات بازار سرمایه الگوریتم با مشارکت در تأمي ...

وضعیت عملکردی صندوق سرمایه گذا ...

سبدگردان الگوریتم در سال 1399 اقدام به تاسیس دو ص ...

پذیره نویسی بزرگترین صندوق جسو ...

گسترش فعالیت کسب وکارهای نوپا در چند سال اخیر در ا ...

وبلاگ الگوریتم

تجربه سود بدون استرس در بورس


آرش آقاقلیزاده مدیر عامل شرکت سبدگردان الگوریتم، صندوق‌های سرمایه گذاری تحت مدیریت این شرکت از جمله صندوق سرمایه گذاری در سهام خوارزمی و صندوق با درآمد ثابت دارا الگوریتم را به کسانی که می خواهند از فرصتهای سرمایه گذاری بازار سرمایه استفاده کنند، پیشنهاد می دهد. صندوق سرمایه گذاری در سهام خوارزمی برای کسانی که ریسک بازار سهام را می پذیرند و بازدهی بالا می خواهند و صندوق با درآمد ثابت دارا الگوریتم برای کسانی که درآمد ثابت ماهیانه می خواهند و نمی خواهند این درآمد تحت تاثیر نوسانات بازار سهام قرار گیرد، مناسب می داند.
پیشتازی بازار سهام در سال 98 و ادامه این روند در سال 99 منجر به این شده که افراد زیادی علاقه مند به سرمایه‌گذاری در این بازار شوند. بر اساس گزارشهای منتشر شده، از ابتدای سال 99 تا کنون بالغ بر 2000 میلیارد تومان منابع جدید جذب بازار سهام شده است. گرچه این بازار به عنوان یکی از فرصت‌های سودآور و جذاب سرمایه‌گذاری به سرمایه‌گذاران پیشنهاد می‌شود، اما همیشه بازدهی و سود بالاتر با پذیرفتن ریسک‌ بالاتر به دست می آید. بهره‌گیری از خدمات شرکت‌های سبدگردان و واگذاری مدیریت دارایی‌ها به خبرگان مالی، ضمن کاهش این ریسک‌ها، سرمایه‌گذاران را در مسیر مناسب برای دستیابی به اهداف مالی مورد نظرشان قرار می‌دهد.
مدیر عامل شرکت سبدگردان الگوریتم در مورد خدمات مدیریت دارایی در این شرکت گفت: در حال حاضر خدمات تشکیل سبد اختصاصی و نیز صندوق سرمایه گذاری در سهام خوارزمی، برای علاقه مندان به سرمایه گذاری در بازار سهام (سرمایه گذاران ریسک پذیر) و صندوق درآمد ثابت دارا الگوریتم برای سرمایه گذاران ریسک گریز ارائه می گردد. صندوق سرمایه گذاری در سهام خوارزمی از ابتدای سال 99، بازدهی 45 درصدی را نصیب سرمایه گذاران خود نموده است در حالی که بازدهی بازار سهام طی همین دوره 35.7 درصد بوده است. البته بازدهی هر دوره وابسته به شرایط بازار سهام و اقتصاد است و ما همواره تلاش می کنیم بازدهی بالاتر از شاخص کل به دست بیاوریم. همین روند کسب بازدهی در سبدهای اختصاصی تحت مدیریت شرکت نیز اتفاق افتاده است. از طرف دیگر، صندوق با درآمد ثابت دارا الگوریتم که با نماد "دارا" در بورس قابل معامله می¬باشد توانسته تاکنون عملکرد بسیار موفقی از خود نشان دهد. این صندوق در فروردین ماه مبلغ 347 ریال سود که برابر با نرخ 36.2 درصد سود سالیانه در مقایسه با سود 18 درصد سپرده بانکی هست، به سرمایه گذاران پرداخت کرده است. این صندوق طی 7 ماه فعالیت خود، به طور میانگین سودی برابر با 24 درصد سالیانه در روز اول هر ماه به سرمایه‌گذارن پرداخت کرده است.
آقاقلیزاده درباره نحوه استفاده از خدمات این شرکت توضیح داد که بستر استفاده غیر حضوری سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری سهام خوارزمی ایجاد شده است و سرمایه گذاران می توانند از طریق سایت صندوق ثبت نام کنند و درخواست های بعدی خود را ثبت کنند. البته کارشناسان شرکت همواره پاسخگوی سوالات مشتریان هستند. همچنین برای استفاده از خدمات سبدگردانی اختصاصی، برنامه ریزی شده تا در کمترین زمان ممکن قرارداد منعقد گردد. از طرف دیگر برای خرید صندوق با درآمد ثابت دارا الگوریتم هم سرمایه گذاران می توانند از طریق حسابهای خود در کارگزاری اقدام کنند.
در پایان آقاقلیزاده در مورد پیش بینی شرکت سبدگردان الگوریتم از میزان بازدهی بازار سهام در سال 1399 گفت: علی رغم رشدهای اخیر و در صورت ثبات شرایط سیاسی و ادامه رویه های فعلی در حوزه سیاست پولی و سیاست ارزی، معتقدم بازدهی بازار سهام در سال 99 بیشتر از بازدهی بازارهایی چون املاک و طلا خواهد بود. عواملی همچون ورود نقدینگی‌های جدید به بازار، رشد نرخ ارز و تورم انتظاری همانند سال گذشته می‌تواند در سال جاری ادامه‌دهنده روند صعودی بازار سهام باشد. به علاوه عزم دولت به عرضه سهام شرکت‌های دولتی در بازار سرمایه و دور نگه‌داشتن حجم بالای نقدینگی از سایر بازارها (طلا، ارز و مسکن) بر جذابیت بازار در سال 99 می‌افزاید و معتقدم برای حفظ و افزایش ارزش دارایی، بازار سرمایه در حال حاضر بهترین گزینه ممکن پیش روی سرمایه گذاران است. البته با توجه به پیچیدگی شرایط و عوامل متعدد تاثیرگذار، تیم تخصصی ما، به صورت هفتگی وضعیت کلان اقتصاد و فرصتهای مختلف سرمایه گذاری را رصد می کنند و بر اساس شرایط تصمیم گیری می کنند.

نظرات

درج نظر